همایش تجارب کارورزی در دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی برگزار گردید.

همایش تجارب کارورزی با حضور آقای دکتر صفرزاده معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور، دکتر نیری سرپرست دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی، دکتر رئوفیان استاد و سرپرست مرکز آموزش عالی دانشور نیشابور، آقای دکتر حاتمی مدیر کل آموزش وپرورش خراسان شمالی و کلیه معاونین اداره کل آموزش و پرورش و روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان های استان و جمعی از اساتید و معلمان راهنما ومدیران کارورزی در سالن آمفی تئاتر پردیس امام محمد باقر(ع) تشکیل شد.

در ابتدا مراسم، آقای دکتر میرزایی سرپرست پردیس امام محمد باقر(ع) ضمن خوش آمدگویی به کلیه میهمانان، گزارشی از روند برگزاری کارورزی در پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی را ارائه نمودند.

سپس آقای دکتر صفرزاده ضمن خیر مقدم به کلیه میهمانان به زوایای مغفول مانده در حوزه فرهنگی  و" کارورزی فرهنگی" پرداختند و گفتند گمشده روزگار ما اخلاق است.

معاونت فرهنگی بیان داشتند معلمان باید پیشتاز در اخلاق باشند و صفات خوب ونیکو از سیره پیامبران را درجامعه ساری وجاری نمایند تا پلشتی ها و رزایل در حوزه فرهنگ و جامعه ما رخت برکنند. همچنین ایشان گفتند باید اخلاق را از مولایمان علی (ع) بیاموزیم و به فرزندان ونسل های آینده بنوشانیم.

ایشان همچنین در خلال صحبت هایشان از سفر ودیدار رهبر معظم انقلاب با دانشجومعلمان سخن گفتند وهمه معلمان عزیز آینده را به دو توصیه سفارش نمودند.

1)مطالعه نهج البلاغه حتی یک بار در زندگی.

2) معلمانی خدا ترس، مرگ اندیش و دغدغه مند وعامل پرورش دهیم.

 سپس آقای دکتر نیری سرپرست دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی دقایقی را ایراد سخن داشتند و گفتند معلمان "حرفه ای یاورانه" همانند یک مادر باید نقش آفرینی نمایند که چرا یک مادر در هر زمان و موقعیت نقش مادری را ایفاء می نماید. همچنین آقای دکتر نیری بیان نمودند ما در جامعه به معلمان تحول آفرین، تحول خواه و تحول نگر نیاز داریم ودر دانشگاه فرهنگیان مهترین درس، درس کارورزی است که در برنامه های معلمی نقش اصلی و اعتقادی دارد.

سپس آقای دکتر رئوفیان به عنوان استاد کارورزی و سخنران ویژه اداء مطلب نمودند و گفتند ما در جامعه، تغییر "معلمان تکنیکی به معلمان فکور " نیاز داریم که بتوانند خوب خواندن و خوب نوشتن را به دانش آموزان یاد دهند.

همچنین ایشان بیان داشتند کارورزی یعنی پذیرش مسئولیت حرفه ای از طریق مشاهده تاملی-مساله یابی است.

در ادامه آقای رئوفیان گفتند کارورزی شامل چهار ترم متوالی است که از ترم اول ، مشاهده تاملی شروع و در ترم چهارم به طراحی یک واحد یادگیری "معلم فکور-حرفه ای" می رسد.

در ادامه جلسه آقای حاتمی مدیر کل اموزش و پرورش خراسان شمالی  دقایقی را در بین همکاران سخنرانی نمودند و گفتند سرلوحه معلمی و انسان ها، کتاب آسمانی است که بشارت دهنده برای همگان است. همچنین ایشان از تمام مدیران مدارس و معلمان و مدیران کارورزی تشکر نمودند و گفتند ما باید معلمان اخلاق مدار پرورش دهیم تا شاهد نظم و انضباط در مدرسه باشیم.

پایان بخش مراسم حضور کلیه میهمانان در کنار مزار دو شهید گمنام بود و با نثار فاتحه یاد و خاطره آن عزیزان را گرامی داشتند.


| شناسه مطلب: 106877

تعداد بازدید: 240 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران