پردیس امام محمد باقر(ع) بجنورد

پنجمین همایش ملی تربیت معلم در مهرماه 1398 برگزار می شود

پنجمین همایش ملی تربیت معلم با رویکرد معلم تراز جمهوری اسلامی ایران در اواخر مهرماه 1398 با همکاری دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

 دانشگاه فرهنگیان در راستای تکوین گفتمان تربیت معلم در کشور و با این اعتقاد که حیطه تربیت معلم نیاز به پشتوانه علمی و نظری قوی از سوی جامعه دانشگاهی دارد، از سال 1394 اقدام به برگزاری سالانه سلسله همایش ­های ملی تربیت معلم کرده است.

دکتر طاهری­نیا معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در این رابطه گفت: برگزاری پنجمین همایش ملی تربیت معلم با رویکرد تربیتِ معلم تراز جمهوری اسلامی ایران با همکاری دانشگاه تهران نشان دهنده عزم راسخ دانشگاه فرهنگیان برای تعامل با مهمترین دانشگاه های کشور برای تحقق اهداف مندرج در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تربیت معلم تراز جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: برنامه ­ریزی برای برگزاری پنجمین همایش ملی تربیت معلم از مهر 1397 آغاز شده است و در اولین گام با دانشگاه تهران در مورد برگزاری این همایش با همکاری آن دانشگاه مذاکره صورت گرفت که با استقبال این دانشگاه مواجه شد.

گفتنی است که دانشگاه فرهنگیان با دانشگاه تهران تفاهم نامه همکاری علمی-پژوهشی داشته و تاکنون دو جلسه شورای سیاستگذاری و  چندین جلسه هماهنگی با حضور اعضای کمیته علمی و اجرایی همایش از دو دانشگاه برگزار شده است.

 دکتر محمد جوادی پور به عنوان دبیر علمی این همایش و دکتر سید صادق نبوی به عنوان دبیر اجرایی همایش انتخاب شده ­اند. کمیته علمی این همایش در دانشگاه تهران تشکیل و اعضای آن از دانشگاه ­های کشور انتخاب شده­ اند. کمیته اجرایی نیز با حضور اعضایی از دو دانشگاه فرهنگیان و تهران در دانشگاه فرهنگیان تشکیل شده است.

 

 * اهداف پنجمین همایش ملی تربیت معلم به شرح زیر تعیین شده است:

 

1- تببین مهمترین مسائل میدانی نظام کنونی تربیت معلم در ایران.

2- تبیین مهمترین مسائل نظری نظام کنونی تربیت معلم ایران با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش.

 

  ** با توجه به اهداف مذکور کمیته علمی محورهای اصلی همایش را به شرح زیر تعیین کرده است:

 

1- مبانی تربیت معلم، اسناد بالا دستی و نظریه های علمی.

2- وضعیت موجود تربیت معلم و آسیب شناسی آن و نگاه به آینده.

3- تجارب بین المللی تربیت معلم و روندهای جهانی.

4- آموزش و بهسازی معلمان.

5- مدرسه و تربیت معلم.

6- تجارب زیسته معلمان.

 

شایان ذکر است که محورهای فرعی همایش نیز با توجه به محورهای اصلی تعیین شده است که علاقه مندان با مراجعه به سایت همایش می توانند در زمینه های مرتبط نسبت به نگارش مقالات اقدام نمایند.

**آخرین مهلت ارسال چکیده مقاله پایان خرداد 1398 تعیین گردیده است.

 

 نشانی سایت همایش:  http://hmt5.cfu.ac.ir


| شناسه مطلب: 142268

تعداد بازدید: | آخرین بازدید:
نظرات کاربران