پردیس امام محمد باقر(ع) بجنورد

مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی

با حضور دکتر انصاری راد معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ،مراسم تودیع و معارفه سرپرست مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان خراسان شمالی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور معاون دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان ، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی و روسا و معاونین پردیس های دانشگاه و دیگر مسئولین دانشگاه فرهنگیان استان خراسان شمالی برگزار شد؛ از زحمات دکتر حبیب صفرزاده  تقدیر و تشکر و جناب آقای دکتر محمد علی نظری به عنوان سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان استان خراسان شمالی معرفی شد.

 

 معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در این مراسم ضمن  تقدیر و تشکر از زحمات و فعالیت های دکتر حبیب صفرزاده گفت: دانشگاه فرهنگیان امروز شرایط خاصی را پیدا کرده است و تمام نهاد های تعلیم و تربیت به این دانشگاه نگاه ویژه ای دارنددانشگاه فرهنگیان علاوه بر کارکردی که تمام دانشگاه های دیگر دارند، یک نقش اساسی دارد و آن هم تربیت معلم است، که در این عرصه باید اهتمام ویژه ای داشته باشیم . رسالت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلمانی در طراز جمهوری اسلامی است که بایستی مسلط به سه عنصر علم، مهارت معلمی و نگرش تربیتی و اخلاقی باشند. و وجه تمایز دانشگاه فرهنگیان با دانشگاه های دیگر هم در همین رسالت دانشگاه می باشد. افرادی که در این دانشگاه تحصیل می کنند نیازمند آشنایی با مهارت های معلمی و ایجاد نگرش تربیتی و اخلاقی هستند که این مهم با زیست محور بودن دانشگاه و اسکان شبانه روزی دانشجویان  طی مدت حضور 4 ساله آنان  در دانشگاه محقق می شود. البته در صورتی که شرایط ایجاد رشته ای را در دانشگاه نداشته باشیم پذیرش از طریق ماده 28 صورت می گیرد . همچنین افزودند کار تیمی اولویت دانشگاه فرهنگیان است و بایستی کار جهادی انجام دهیم. کار تیمی نیاز به انسجام دارد و این انسجام در گرو تعهد و تلاش است و علاوه بر انسجام در کار تیمی ارتباطات هم امر مهمی است و مدیر باید صبور باشد و با مشورت و خرد جمعی پیش برود و تعارضات را نیز مدیریت نماید تا سازمان به اهداف بلند خویش دست یابد.

در ادامه  دکتر صفرزاده  ضمن خیر مقدم به مهمانان بیان کردند؛ به منظور ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه با جامعه و ایفای نقش رسالت اجتماعی خود، سعی کردیم  تا به کمک اعضای هیات علمی دانشگاه و همکاران عزیز ضمن بررسی روندهای جاری و آتی وتشخیص نقاط ضعف و قوت دانشگاه ، مسیر پیشرفت دانشگاه استان  را به سمت و سویی سوق دهیم تا بتوانیم در این حوزه  جایگاه مناسبی در سطح کشور داشته باشیم. برای این منظور در خاتمه از زحمات و تلاشهای مجدانه از هم‌اندیشی  وحضور همکاران عزیز و مسئولین دستگاههای اجرایی استان، اساتید و دانشجویان که هم راه  بوده اند صمیمانه سپاسگذارم .

سپس دکتر سعیدی مدیر کل آموزش و پرورش ضمن تشکر از زحمات ریاست قبلی و تبریک ریاست جدید دانشگاه گفت، دانشگاه فرهنگیان پشتوانه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت کشور است و فرمودند با تربیت درست معلمان در این دانشگاه هم خیال آموزش و پرورش و هم خیال خانواده از بابت معلمان با کیفیت راحت است. و دانشگاه فرهنگیان این رسالت را به خوبی انجام داده است.

در ادامه دکتر نظری سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی ضمن خیرمقدم به همه ی حضار، فرمودند؛ از خدای بزرگ تمنا دارم که این راه پر فراز و نشیب را بر من حقیر هموار کند تا بتوانم خدمتگزار خوبی برای برای مجموعه دانشگاه فرهنگیان دانشگاه خراسان شمالی باشم. امیدوارم با پشتیبانی، حمایت، همکاری و راهنمایی های همه همکاران عزیزم در دانشگاه، مسئولین استانی و بزرگواران سازمان مرکزی این رسالت خطیر را به بهترین نحو به سرمنزل مقصود برسانم و شاهد تحولات خوبی در دانشگاه استان خراسان شمالی باشیم. عزیزان و همکاران محترم  به شیوه های مختلفی ابراز لطف کردند از همه شما تشکر می کنم، و تمنای دعای خیر و پشتیبانی، همیاری و حمایت را دارم. با خدای خودم عهد کردم که تمام تلاش خودم را برای پیشرفت دانشگاه و خدمت به دانشجویان و همکاران و اساتید بکارببرم و در این راه از هیچ کوششی فروگذاری نمی کنم. سعی خواهم کرد بعنوان یک شخصیت علمی و از جایگاه علمی مسایل دانشگاه را به کمک همکاران خدوم خودم  به پیش ببرم. ایشان با  استفاده از کلیدواژه هم سرنوشتی کلیه همکاران دانشگاه را دعوت به همکاری و انسجام کردند و فرمودند کار با یک نفر به سرانجام نمی رسد و کار جمعی ما را به اهداف خودمان می رساند. اساس کار بنده بر استفاده از تمام ظرفیت انسانی دانشگاه، احترام متقابل، همکاری و همراهی مثبت البته در قالب قانون و مقررات و اتحاد و همبستگی حداکثری همه همکاران هر دو پردیس  است. همچنین پیگیری تنوع رشته ها و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی را از دیگر اهداف خود در دانشگاه برشمردند. در پایان نیز از اعتمادی که سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان جناب آقای دکترخنیفر  به من داشتند، تشکر می کنم. امیدورام انتخاب بنده باعث همگرایی و وحدت هر چه بیشتر در  دانشگاه فرهنگیان استان شود .

در پایان مراسم با اهداء لوح تقدیر از خدمات دکتر حبیب صفرزاده  رئیس سابق دانشگاه تجلیل و متن حکم ریاست سازمان مرکزی  در انتصاب دکتر محمد علی نظری رئیس جدید دانشگاه قرائت شد.


نظرات کاربران