حضور مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی

ملاقات مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و سرپرست پردیس امام محمد باقر(ع) انجام شد. در این ملاقات که با هدف برنامه ریزی و بررسی محل تدفین شهدای گمنام دانشگاه فرهنگیان و همچنین تبادل نظر پیرامون فعالیت در زمینه حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس انجام شد سرهنگ امیری مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: همه ما به مسئله دفاع مقدس و اهمیت آن واقف هستیم و از این منظر می توان گفت که دفاع مقدس یک پدیده بی نظیر در تمام تاریخ این کشور است.

وی افزود: ملتی که 200 سال تحقیر شده بود و مورد تضعیف و ظلم و ستم و استعمار قرار گرفته و به یک کشور حاشیه ای و تحت ستم تبدیل شده بود و هر آنچه که در حافظه تاریخی این ملت وجود داشت؛ تحقیر و شکست در جنگ ها بود حتی با وجود اعلام بی طرفی در دو جنگ جهانی مورد تجاوز و ستم قرار گرفت اما در دوران دفاع مقدس سرافرازانه ایستاد و جنگید و به پیروزی رسید.

دکتر میرزایی سرپرست پردیس امام محمد باقر(ع) ضمن اشاره به نزدیکی به ایام شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام (ره) در جایی در مورد عملکرد ارتش شاهنشاهی ایران، فرمودند در خراسان با حمله ای که روس ها به یکی از لشکرهای ارتش ایران داشتند این لشکر فرار را بر قرار ترجیح داد و حتی تا تهران عقب نشینی کرد در حالی که روس ها در همان منطقه خراسان باقی ماندند.

وی با تاکید بر این که ایستادگی ملت ایران در برابر شرق و غرب در دوران دفاع مقدس یک استثناء است، تصریح کرد: چنین ملتی که مورد تجاوز سنگین قدرت های بزرگ و دشمن کینه توزی که با حمایت شرق و غرب از همه جهات به ایران حمله کرد، قرار گرفته بود؛ مقاومت نمود در حالی که ملت ما کاملا غافل گیر بودند، ارتش حمایت سازندگان سلاح را از دست داده بود، سپاه درگیر مسائل امنیتی و مبارزه با ضد انقلاب بود و مردمی که برای دفاع آمده بودند؛ بی تجربه بودند اما با همه وجود بر دشمن غلبه کردند و افتخار آفرین شدند.

دکتر منفردی راز معاون آموزشی فرهنگی پردیس امام محمد باقر(ع) ضمن بیان اهمیت ترویج و نشر ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان که آن دوران را تجربه نکرده اند بیان داشت: در دانشگاه فرهنگیان ترم آینده  درس دفاع مقدس در واحد های آموزشی دانشجویان پردیس برنامه ریزی شده است.


| شناسه مطلب: 97562

تعداد بازدید: 180 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران